Turystyka motocyklowa www.MOTOSTRADA.net - czyli podróże motocyklem i wyprawy motocyklowe
Szukaj w MOTOSTRADZIE:
Mongolia.jpg
START arrow B l o g i  z drogi
27.01.2007 - Sahara Zachodnia
(27.01.2007.) Wpisany: Seba

Dotarliśmy do Sahary Zachodniej, jedziemy do Maroka , droga do Marakeszu zajmie nam ok. 2 dni , czuć zmianę temperatury , jadąc jest trochę chłodno, ale stojąc na słońcu od razu człowiek się poci. Przejechaliśmy granicę mauretańsko – marokańską bez problemów, celnicy coś kombinowali by wyrwać od nas parę eurasow, ale to im się nie udało.

Granica mauretańska to dwie lepianki - szałasy, pas graniczny (ok. 5 km) to piach i kamień. Żadna ze stron nie kwapi się zrobić tam drogi, ale na szczęście jest asfalt po jednej jak i po drugiej stronie granic.

Sahara Zachodnia to praktycznie parę miasteczek i jeden szlak komunikacyjny wzdłuż linii brzegowej oceanu, dosłownie nic a nic się nie dzieje, tylko piach, wielbłądy i przejeżdżające stare mercedesy i ogromne francuskie karawany wypasione na maxa. W Saharze Zachodniej paliwo jest ok. 30 proc tańsze od Maroka. Podobno państwo dopłaca by zachęcić ludzi by tu się osiedlali.

{mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage} {mosimage}

 

Motocykle mamy trochę sponiewierane tzn. u Seby amorek padł na amen, u Krzycha przednia opona tak przecięta, że musieliśmy dętkę założyć, dobrze, że mieliśmy zapas. Motorki od piachu trochę zmatowione, ale jadą super, palą 5L na 115km pod wiatr, to chyba git!! Opona tylna już tak w 80% starta, przednie tak po 60%, ale powinniśmy dojechać do Hiszpanii.

to narka pa ....
Seba & Krys

WSTECZ

Poczta
Nie masz nowych wiadomości
Krótki przekaz


Pisać mogą zalogowani
Logowanie
Gościmy ON-line
Odwiedza nas 26 gości
(C) 2019 MOTOSTRADA.net
Joomla! wolnym oprogramowaniem udostępnianym dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.