Turystyka motocyklowa www.MOTOSTRADA.net - czyli podróże motocyklem i wyprawy motocyklowe
Szukaj w MOTOSTRADZIE:
Stelvio.jpg
START arrow Aktualności arrow ze świata arrow Bułgaria : Policja wyłudza mandaty !
Bułgaria : Policja wyłudza mandaty ! PDF Drukuj E-mail
Wpisany: Administrator   
18.06.2009.

Policjanci z prywatnymi radarami wymuszają fałszywe mandaty od kierowców - pisze w czwartek dziennik bułgarski "24 czasa". W wywiadzie dla gazety szef inspektoratu MSW Rumen Ganew ujawnia tę praktykę, dodając, że staje się ona coraz częstsza.

"Policjanci wychodzą na drogę z zakupionym prywatnie radarem, zatrzymują kierowców za nadmierną prędkość, pobierają mandaty - od 20 do 50 lewów (10-25 euro), po kilku godzinach zwijają się i wracają do domu z zapracowanymi pieniędzmi" - stwierdza Ganew.

To sygnał również dla polskich kierowców, którzy mogą paść ofiarami nielegalnych praktyk podróżując po Bułgarii.

Korupcja w aparacie MSW istnieje. Najbardziej podatni są młodzi funkcjonariusze, pracujący w resorcie od 2-3 lat. Starsi są bardziej odporni, ponieważ są mniej skłonni zaryzykować utratę pracy po kilkunastu latach stażu - mówi Ganew.

Według niego w ostatnich ośmiu miesiącach, odkąd stanął na czele inspektoratu, wszczęto wewnętrzne dochodzenia o korupcję przeciwko 62 funkcjonariuszom, z czego połowę spraw przekazano do sądu. 85 osób przeniesiono na stanowiska, gdzie nie ma okazji do korupcyjnych praktyk. Dziewięć osób pozbawiono dostępu do tajnej informacji po stwierdzeniu, że dochodzi do przecieków do środowisk przestępczych.

Za łapówkę w wys. 5000 lewów (2500 euro) prowadzone przez policję dochodzenie wstępne zostaje umorzone; takie wypadki nie są odosobnione - mówi szef inspektoratu.

źródło : moto.onet.pl

Komentarze

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Prosze zaloguj się by dodać komenytarz.

Powered by AkoComment 2.0!

 
dalej »

Poczta
Nie masz nowych wiadomości
Krótki przekaz


Pisać mogą zalogowani
Logowanie
Gościmy ON-line
Odwiedza nas 24 gości
(C) 2019 MOTOSTRADA.net
Joomla! wolnym oprogramowaniem udostępnianym dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.