Turystyka motocyklowa www.MOTOSTRADA.net - czyli podróże motocyklem i wyprawy motocyklowe
Szukaj w MOTOSTRADZIE:
Alpy.jpg
START arrow Aktualności arrow Nawigacja arrow Nawigacja od Google
Nawigacja od Google PDF Drukuj E-mail
Wpisany: Administrator   
23.09.2007.

Jeśli posiadasz smartphona lub pda z wbudowanem odbiornikiem GPS, ewentualnie takie urządzenie z zewenętrznym modułem nawigacji, albo po prostu chcesz przeglądać mapy z Google Maps na urządzeniu przenośnym - już możesz. Google nieodpłatnie udostępniło Google Maps Mobile.

Możliwości nawigacji są jeszcze dość mizerne. Można sobie wytyczyć trasę od - do i nią podążać. Najistotniejszą wadą jest brak komend głosowych i zaawansowanej edycji trasy. Zaletą jest możliwość pobierania na bieżąco potrzebnych fragmentów map przez GPRS lub WiFi. Można także wyszukiwać punkty z Google Maps, a więc atrakcje widokowe, adresy biznesów itp. Dostępny jest też tryb wyświetlania fotomapy satelitarnej, ale już nie hybrid (zdjęcia sat + mapa). Tak czy owak, jeśli ktoś korzysta z nawigacji sporadycznie i nie chce wydawać kilkuset złotych na bardziej zaawansowane rozwiązanie, Google Maps Mobile może być koślawą, ale w większości sytuacji skuteczną alternatywą. Chyba też, z racji możliwości wyszukania i wyświetlenia atrakcji turystycznych, restauracji, hoteli itp. lepiej niż inne programy nada się do pieszego zwiedzania. Tak to wygląda na dziś, ale Google zapowiada rozwój aplikacji. No i cena - nie do przebicia.

źródło : www.riders.pl

Ciekawe, czy nawigacja on-line będzie przyszłością, przynajmniej w cywilizowanym świecie. Z aktualną sytuacją (korki, wypadki, utrudnienia) i pogodą na drodze (opady, zamiecie snieżne), itd...  Bezprzewodowy dostęp do netu jest już praktycznie wszędzie.

WOjtek 

Komentarze

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Prosze zaloguj się by dodać komenytarz.

Powered by AkoComment 2.0!

 
wstecz   dalej »

Poczta
Nie masz nowych wiadomości
Krótki przekaz


Pisać mogą zalogowani
Logowanie
Gościmy ON-line
Odwiedza nas 56 gości
(C) 2019 MOTOSTRADA.net
Joomla! wolnym oprogramowaniem udostępnianym dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.