Turystyka motocyklowa www.MOTOSTRADA.net - czyli podróże motocyklem i wyprawy motocyklowe
Szukaj w MOTOSTRADZIE:
Mongolia.jpg
START arrow Aktualności arrow Nawigacja arrow Rysowanie po mapach od Google
Rysowanie po mapach od Google PDF Drukuj E-mail
Wpisany: Administrator   
05.04.2007.

Google udostępniło nowe narzędzia w swoim internetowym serwisie z mapami. Teraz każdy użytkownik może łatwo wyrysować na mapie trasę, wyznaczyć lokalizacje lub dodać do danej lokalizacji komentarze, zdjęcia a nawet filmy.

Nowe narzędzie nosi nazwę MyMaps i jest dostępne w serwisie Google Maps w zakładce widocznej po lewej stronie.

Użytkownicy mogą tworzyć własne mapki rysując na mapach Google linie i kształty. Można również "przypiąć pinezkę" do danej lokalizacji i dodać komentarz (także w formacie HTML). Oczywiście możliwe jest wstawienie kodu zagnieżdżającego w komentarzu film z YouTube.

Przedstawicielka Google Jessica Lee mówi, że firma zdecydowała się na umożliwienie użytkownikom tworzenia własnych map, gdyż "nikt nie tworzy map lepiej, niż lokalni eksperci". Teraz serwisu Google będzie można użyć np. do stworzenia bogatszego opisu jakiegoś regionu lub np. do udokumentowania własnej podróży, czy też drogi życiowej.

Mapy stworzone za pomocą MyMaps będą widoczne w zlokalizowanych wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście osoby, które chcą udostępnić swoje mapy tylko znajomym, będą miały możliwość ukrycia ich przed wyszukiwarką.

Usługa będzie początkowo dostępna w USA i w narodowych wersjach dla Australii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Holandii i Hiszpanii. Polscy użytkownicy po kliknięciu na zakładkę MyMaps mogą zobaczyć w niej napis o treści:

TipUnable to contact server

Nie oznacza to jednak, że zabawa mapami jest niedostępna. Można przykładowo najpierw odwiedzić stronę z jedną z przygotowanych już map, taką jak np. mapa Monster Sightings, a następnie kliknąć w link Create new map. Jest on dostępny u góry w zakładce MyMaps. Inną już dostępną mapą stworzoną za pomocą MyMaps jest mapa The World of Hello World, która pokazuje te miejsca na świecie, w których narodziły się różne języki programowania.

źródło : http://di.com.pl/news/16241,1.html

Komentarze

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.
Prosze zaloguj się by dodać komenytarz.

Powered by AkoComment 2.0!

Zmieniony ( 05.04.2007. )
 
wstecz   dalej »

Poczta
Nie masz nowych wiadomości
Krótki przekaz


Pisać mogą zalogowani
Logowanie
Gościmy ON-line
Odwiedza nas 9 gości
(C) 2019 MOTOSTRADA.net
Joomla! wolnym oprogramowaniem udostępnianym dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL.